article no.: 9713 S02-NX42-VI17
Authorised dealer
429.00
incl. VAT
Direct bank transfer price: 416.13
Direct bank transfer
Orders payed by direct bank transfer recieve a 3% discount.
Make an offer
Other versions:
Naos XL Automatik alabaster bronze 42mm fieldgreen
S02-NX42-FI05
Naos XL Automatik alabaster bronze 42mm Milanaise
S02-NX42-ME10
Sie interessieren sich für diesen Artikel?
Machen Sie uns doch einen Preisvorschlag!
Beachten Sie unsere Niedrigpreisgarantie:
Product details
Men's watch
Automatic watch
Date display
Sapphire glass
Waterproof until 5 bar
  • Special features Glass bottom
  • Größe 42mm x 12mm
  • Glass Sapphire glass
  • Shape round
  • Material Stainless steel
  • Colour Rose gold
  • Drive Automatic
  • Functions Date
    Luminous hands / digits
  • 5 bar