article no.: 8737 M042.430.36.091.00
Authorised dealer
5.0 / 5 points (1 evaluation so far)
product evaluations for Mido Ocean Star 200C so far: 5.0 points out of 5
incl. VAT
Direct bank transfer price: 1,251.30
Direct bank transfer
Orders payed by direct bank transfer recieve a 3% discount.
Make an offer
Other versions:
Ocean Star 200C Herrenuhr Blau
Ocean Star 200C Herrenuhr Blau
M042.430.11.041.00
Ocean Star 200C Herrenuhr Silber
M042.430.11.081.00
Ocean Star 200C Herrenuhr Grün
Ocean Star 200C Herrenuhr Grün
Ocean Star 200C
Ocean Star 200C
Ocean Star 200C Blau
Ocean Star 200C Blau
Sie interessieren sich für diesen Artikel?
Machen Sie uns doch einen Preisvorschlag!
Beachten Sie unsere Niedrigpreisgarantie:
Product details
Men's watch
Automatic watch
Date display
Sapphire glass
Waterproof until 20 bar
  • Special features rotatable bezel
    Swiss Made
  • Größe 42mm x 12mm
  • Glass Sapphire glass
  • Shape round
  • Material Stainless steel
  • Colour Rose gold
  • Drive Automatic
  • Functions Date
    Luminous hands / digits
    Weekday display
  • 20 bar